Adwokat też człowiek

Od adwokatów wymagamy nie tylko posiadania specjalistycznej wiedzy z wielu tematów, ale także i staranności w wykonywanych przez siebie czynnościach. To osoby, które darzymy zaufaniem, wszak powierzamy im prowadzenie wielu ważnych dla nas spraw, oddając w ich dłonie losy nasze i naszych bliskich. Nierzadko od działań adwokata zależy bowiem to, jak potoczą się nasze dalsze losy. Gdy dobrze zna się na swym fachu i potrafi korzystać z różnych kruczków prawnych w toczących się postępowaniach, klienci wygrywają swoje sprawy, obronną ręką wychodząc również z różnych opresji. Nie bez powodu ludzie zamożni i wpływowi najczęściej bez szwanku wychodzą z różnego rodzaju sporów i oczyszczają się z ciążących na nich zarzutów. Prawda jest taka, że prawnik może wiele i to zarówno w kontekście pozytywnym, jak i negatywnym.

Gdy coś pójdzie nie tak…

Od adwokatów wymagamy nie tylko posiadania specjalistycznej wiedzy z wielu tematów, ale także i staranności w wykonywanych przez siebie czynnościach

Autor zdjęcia: Informedmag

Może być jednak i tak, że nagle, zupełnie niespodziewanie sprawy przyjmą niekorzystny obrót. Adwokat bowiem na czas nie złożył apelacji, czy też przykładowo nie dostarczył wymaganych dokumentów. Co wtedy? Kto ponosi tego konsekwencje?

Oczywiście, dla każdego sądu i innej instytucji, nie ma znaczenia tłumaczenie, że to na skutek błędu, czy też zaniedbania adwokata doszło do tego, że pewne sprawy zostały niedopilnowane, czy też niewłaściwie załatwione. Liczą się fakty, a fakty są takie, że adwokat działając w charakterze pełnomocnika swojego mocodawcy postrzegany jest przed tego rodzaju organami tak, jak on sam. Jeśli więc prawnik zrobi coś źle, konsekwencje tych działań poniesie jego klient.

Czy da się coś zrobić?

Na szczęście jednak, każdy adwokat ubezpieczenie OC, z którego można dochodzić stosownego odszkodowania. Odszkodowanie takie wypłacane jest w formie pieniężnej bezpośrednio przez ubezpieczyciela, z którym zawarta została umowa ubezpieczeniowa. Warunkiem koniecznym jest jednak dowiedzenie jego winy i określenie jej rozmiaru. Na tej podstawie dopiero dalej szacowana jest wysokość odszkodowania należnego poszkodowanemu. Gdyby jego wysokość okazała się dla niego niesatysfakcjonująca, posiada możliwość wystąpienia na drogę sądową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>