Czy adwokat się nie myli?

Idąc do adwokata, zawsze wychodzimy z założenia, że jest specjalistą, którego wiedza i zdobyte doświadczenie, pomogą nam w rozwikłaniu naszych problemów. Z uwagą, więc słuchamy jego rad, traktując go niczym wyrocznię. Czy jednak słusznie?

Adwokat adwokatowi nierówny

Idąc do adwokata, zawsze wychodzimy z założenia, że jest specjalistą, którego wiedza i zdobyte doświadczenie, pomogą nam w rozwikłaniu naszych problemów

Autor zdjęcia: seychelles88

Okazuje się tymczasem, że tak jak w przypadku każdego innego zawodu, są specjaliści i Ci, którzy po prostu wykonują określony zawód, przyjmując z tego tytułu korzyści majątkowe. Może, więc się zdarzyć i tak, że idąc nawet do adwokata z polecenia niewiele zyskamy, a dużo możemy stracić. W praktyce, bowiem wcale nie tak rzadko zdarza się tak, że błędnie formułuje on pisma procesowe, na czas nie składa apelacji w naszej sprawie, lub też radzi nam podjęcie kroków, które z góry skazane są na porażkę przed sądem.

Dlatego właśnie adwokaci muszą mieć obowiązkowe ubezpieczenie OC adwokatów. Jego celem jest zabezpieczenie interesów poszkodowanych klientów, którzy od ubezpieczyciela, z którym adwokat taki ma podpisaną umowę, mogą dochodzić odszkodowania za poniesione straty. Aby odszkodowanie takie zostało jednak wypłacone, trzeba dowieźć jego winy, a także jej skutków w odniesieniu do poszkodowanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>