Odszkodowanie od adwokata

Ubezpieczenia adwokatów są ubezpieczeniami obowiązkowymi. Obowiązek ten nałożony został na tą grupę zawodową w celu zabezpieczenia interesów klientów prawników, którzy na skutek ich działań, bądź też zaniechań swojego adwokata narażeni mogą zostać na wyrządzenie im szkody. Czego mogą dotyczyć takie sytuacje? Zdarzyć może się między innymi to, że:

Ubezpieczenia adwokatów są ubezpieczeniami obowiązkowymi

Autor zdjęcia: kevin dooley

  • adwokat błędnie wypełni weksel,
  • adwokat nie złożył na czas odwołania od otrzymanej decyzji,
  • i inne tym podobne.

Wystąpienie o odszkodowanie od adwokata

W momencie gdy wyrządzona zostanie klientowi adwokata szkoda, będąca następstwem jego działań, poszkodowany posiada prawo do tego, by wystąpić o naprawienie tej szkody, lub też, jeśli nie ma takiej możliwości – o wypłatę mu zadośćuczynienia w postaci pieniężnej.

Wiele osób uważa, że uzyskanie odszkodowania od adwokata jest rzeczą bardzo trudną, wszak jest przecież osobą doskonale rozeznaną w przepisach prawa, wie zatem w jaki sposób się bronić przez stawianymi mu zarzutami. Tymczasem jest to błąd, bowiem posiłkować można się kancelariami prawnymi, które wyspecjalizowały się właśnie w prowadzeniu spraw przeciwko swojej grupie zawodowej. Nie jest więc tak, że adwokaci, czy tez radcowie prawni są bezkarni w swoich poczynaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>