Wyłączenia z OC kancelarii adwokackich

Kancelarie adwokackie mają obowiązek posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Jak w każdym tego rodzaju ubezpieczeniu istnieją określone wyłączenia, których zaistnienie spowoduje, że dana firma ubezpieczeniowa nie będzie musiała wypłacać nam odszkodowania. Jakie dokładnie są to wyłączenia?

Kancelaria prawna i adwokacka musi posiadać uzbepieczenieMusimy wiedzieć, że ubezpieczenia kancelarii prawnych nie obejmują m.in. szkód wyrządzonych z umyślnej winy pracowników lub wspólników, jak również szkód wyrządzonych osobom bliskim, wspólnikom i pracownikom kancelarii. Ubezpieczenie OC nie pokrywa również szkód wynikających z umownych kar pieniężnych lub grzywien nałożonych na ubezpieczonego w postępowaniu administracyjnym lub sądowym. Dodatkowo nie pokrywa ono szkód wyrządzonych przez pracowników, którzy nie mają prawa do wykonywania czynności zawodowych adwokata lub mają to prawo zawieszone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>